Petek Temizleme – Kombi Servis – Tamir Bakım

Peteklerinizin ve kombinizin düzenli bakım ve temizliğini yaptırmak %25’e kadar yakıt tasarrufu sağladığı gibi, ısıtma sisteminizin sağlıklı çalışmasını da sağlar. Petek temizliği işleminden sonra bütün petekler eşit olarak ısınacağından daha az yakıt harcarsınız.

Gerçekten petek temizleme yaptırmam gerekli mi?” 
“Petek temizleme nasıl yapılıyor, evim kirlenir mi?” 
“Ne sıklıkta petek temizleme yaptırmam gerekiyor?” 

Sizin de kafanızda bu gibi sorular varsa aşağıdaki sayfalarımızı inceleyip petek temizleme hakkında daha net bir fikir sahibi olabilirsiniz. Petek temizleme hakkında daha detaylı bilgi almak yada randevu oluşturmak için uzman servisimizi 0 542 395 02 04 numaralı telefondan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Kalorifer petekleri (radyatörler) neden temizlenmelidir?

Düzenli olarak radyatör – petek temizliği yaptırmak, peteklerin daha hızlı ısınmasını ve sonucunda da daha az yakıt tüketmenizi sağlar ve tasarruf etmenizi sağlar.

Kalorifer petekleri hangi sıklıkta temizlenmelidir?

Kış ayları boyunca durmadan çalışan kombiniz yaz geldiğinde uzun bir süre çalışmayacaktır. Geçen bu sürede ise peteklerin içinde bulunan sıvı tortu oluşturacaktır.

Petek temizliği nasıl yapılır, hangi işlemler uygulanır?

Petekler tek tek temizleneceği için tüm peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapatılmalıdır. Sadece temizlenecek olan peteğin su giriş ve çıkış vanaları açık bırakılır.